Ankara Senegal Büyükelçiliği

Senegal Konsolosluğu Ankara

Senegal’in Türkiye’de bulunan en büyük temsilciliği Ankara’da bulunan Senegal Ankara Büyükelçiliği’dir. Senegal Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Senegal arasındaki ekonomik, ticari, sosyal, kültürel işbirliklerini düzenlemek ve yeni işbirliği alanları ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Türkiye’de yaşayan Senegal vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir. Senegal vatandaşlarına doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlilik işlemleri, boşanma işlemleri, kimlik işlemleri, pasaport işlemleri, ehliyet işlemleri, noterlik işlemlerde yardımcı olmaktadır. Ayrıca Türkiye’de yaşayan ve Senegal’de vergi mükellefiyeti olan kişiler vergi işlemlerini bu konsoloslukta halledebilmektedir.

Senegal Ankara Büyükelçiliği ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal seyahati öncesinde seyahat amacına uygun olarak vize almalıdır. Vize başvuruları için gerekli şartlar yerine getirildikten sonra Senegal Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusu yapılabilmektedir.

Senegal Ankara Konsolosluğu adresi ve çalışma saatleri;

Adres: Hilal, 626. Caddesi, No:8, 06550 Çankaya/ Ankara

,Çalışma Saatleri: Senegal Ankara Konsolosluğu hafta içi her gün saat 09.00- 17.00 arasında hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde ve Senegal resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Senegal Vizesi ile ilgili bilgi almak için arayın.

Senegal Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu

Senegal vizesi randevusunu Senegal Konsolosluğu belirlemiş olduğu vize acentesinde alınabilmektedir. Senegal vizesi randevusu gerekli evrakı hazırlama ve parmak izini verme prosedürüne ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır. Ancak Senegal Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişiyi mülakata çağırabilmekte. Senegal vize almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durum dışında Senegal vize başvuru merkezi randevusuz kişiyi kabul etmemekte. Yapılan başvuru bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Başvurunun en  erken en az bir ya da üç ay gibi süre öncesinden yapılması gerekmektedr. Randevu sadece şahısa özel alınmış olmalı randevu gün ve saatine de sadık kalınmalı. Aksi takdirde Senegal vize almak isteyen şahıs başka bir tarihde yeni randevu alma durumuna kalacakdır. Senegal vize randevusu almak için bulunduğu bölgedeki Senegal vizesi başvuru merkezine vize başvurusuna bulunmanız gerekmektedir. Senegal vizesi başvuru merkezi randevu için telefon ile aramanızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da  randevu talebiniz kabul edilmemektedir.  Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybettirir ve vize reddi olarak geri dönmektedir.

Senegal Ankara Büyükelçiliği Randevu

Başvurunun en  erken en az bir ya da üç ay gibi süre öncesinden yapılması gerekmektedr. Randevu sadece şahısa özel alınmış olmalı randevu gün ve saatine de sadık kalınmalı. Aksi takdirde Senegal vize almak isteyen şahıs başka bir tarihde yeni randevu alma durumuna kalacakdır. Senegal vize randevu almak için bulunduğu bölgedeki Senegal vizesi başvuru merkezine vize başvurusuna bulunmanız gerekmektedir. Senegal vizesi başvuru merkezi randevu için telefon ile aramanızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da  randevu talebiniz kabul edilmemektedir.  Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybettirir ve vize reddi olarak geri dönmektedir. Senegal vizesi randevusunu Senegal Konsolosluğu belirlemiş olduğu vize acentesinde alınabilmektedir. Senegal vizesi randevusu gerekli evrakı hazırlama ve parmak izini verme prosedürüne ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır. Ancak Senegal Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişiyi mülakata çağırabilmekte. Senegal vize almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durum dışında Senegal vize başvuru merkezi randevusuz kişiyi kabul etmemekte. Yapılan başvuru bazı durumlarda değişiklik göstermektedir.

Senegal Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Senegal vizesi başvurunuz vize türü göre vize daha kısa ya da uzun süre de çıkmaları kısa süre vizede geçerli değildir. Ortalama 2 hafta uzunluğunda olan vize çıkış süresi Senegal Konsolosluğunun yoğunluğa göre işlem süresine bağlıdır. Senegal ticari vizesi başvuru sahibi  görev bölgesi fark etmeksiz kendisine en yakın vize başvuru merkezine gerçekleştirilecektir. Senegal Turistik Vize başvuru işleminde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesabları özeti. Kişilerin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesabı hareketi içermeli, istenilen tutarda bakiye olması sağlanmalı. Banka ıslak imzalı, kaşe ve banka imzası sirküsi ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Senegal vizesi işleminde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsat, kira gelir ve kredi kartı ekstresi evrak arasında bulundurmalı. Senegal, Avrupa Birlik üyesi ve Schengen anlaşması dahil. Bu yüzden Türk vatandaşı Senegal'e gitme istediğinde vize almak zorundadır. Senegal vizesi işleminiz hangi tür vize olursa olsun sonuçlanma süreleri değişiklik göstermez.

Senegal Ankara büyükelçiliği vize başvurusu

Senegal ticari vizesi başvuru sahibi  görev bölgesi fark etmeksiz kendisine en yakın vize başvuru merkezine gerçekleştirilecektir. Senegal Turistik Vize başvuru işleminde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesabları özeti. Kişilerin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesabı hareketi içermeli, istenilen tutarda bakiye olması sağlanmalı. Banka ıslak imzalı, kaşe ve banka imzası sirküsi ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Senegal vizesi işleminde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsat, kira gelir ve kredi kartı ekstresi evrak arasında bulundurmalı. Senegal, Avrupa Birlik üyesi ve Schengen anlaşması dahil. Bu yüzden Türk vatandaşı Senegal'e gitme istediğinde vize almak zorundadır. Senegal vizesi işleminiz hangi tür vize olursa olsun sonuçlanma süreleri değişiklik göstermez. Senegal vizesi başvurunuz vize türü göre vize daha kısa ya da uzun süre de çıkmaları kısa süre vizede geçerli değildir. Ortalama 2 hafta uzunluğunda olan vize çıkış süresi Senegal Konsolosluğunun yoğunluğa göre işlem süresine bağlıdır. 

Senegal Ankara Büyükelçiliği Ulaşım

Ankara ve çevresinde bulunan Türk vatandaşları; Senegal Büyükelçiliği’ndeki işlemleri işlemlerini Senegal Ankara Büyükelçiliği’nde yapmalıdır. Senegal Büyükelçiliği görev bölgesi içerisinde Ankara başta olmak üzere Eskişehir, Aksaray, Konya, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Bolu, Karabük, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik illeri bulunmaktadır.

Adres:  Hilal Mahallesi, 626. Cadde, No:8, PK: 06550 Çankaya/Ankara

Senegal Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu Hilal Mahallesi ve 626. Cadde yakınlarından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ulaşımı hatları geçmektedir.

Ankara’da bulunan Senegal Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Hilal Mahallesi ve 626. Cadde yakınlarından geçen otobüs hatları şu şekildedir;

Hat Adı Yön
116- 2 Ulus- Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi
135- 2 Ulus- Oran Sitesi
173- 2 Ulus- Hoşdere Caddesi- Hilal Mahellesi- Galip Erdem Caddesi- Oran Sitesi
185- 2 Ulus- Oran Sitesi
185- 6 Oran Sitesi- Ulus
185- 7 Oran Sitesi- Güneşevler (Mavi)
173- 1 Oran Sitesi- Galip Erdem Caddesi- Hilal Mahallesi- Hoşdere Caddesi- Ulus
116- 1 Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi- Ulus
135- 1 Oran Sitesi- Ulus
185- 1 Oran Sitesi- Ulus
301 Doğukent Caddesi- Turan Güneş Bulvarı- Ufuk Üniversitesi- Atılım Üniversitesi
342 Kayaş- Ege Mahallesi- Oran Sitesi

Senegal Ankara Büyükelçiliği Adresi Nedir?

630 Sokak, Funda Beyaz Evler Sitesi, No:16 Yukarı Dikmen, 06450 Çankaya/Ankara
Senegal Ankara Büyükelçiliği Çankaya da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhında geçen otobüs aracılığı ile Senegal Ankara Büyükelçiliğe ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım açısı bakımından şehrin merkezinde bir konuma sahipdir. Hava yolu, kara yolu, demir yolu ve kolaylıkla ulaşım sağlanabilmekde. Ankara Slovakya Büyükelçiliğe ulaşım sağlanabilecek otobüs hattına aşağıda yer verilmiştir.
Senegal Ankara Büyükelçiliği bulunduğu Hilal Mahallesi ve 626. Cadde yakınından Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ulaşım hattı geçmektedir.
Ankara’da bulunan Senegal Başkonsolosluğu bulunduğu Hilal Mahallesi ve 626. Cadde yakınından geçen otobüs hattı şu şekildedir.
Senegal Ankara Büyükelçiliğine Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,
Hamlakit Restaurant, Ankara 
Beytepe Askeri Lojmanları, Çankaya 
Manzara Cafe, Gölbasi 
Şövalye Restaurant, Gölbasi 
Hisar Aile Çay Bahçesi, Ankara 
Cafe Hamlakit, Gölbasi 
Mogan Aile Çay Bahçesi, Gölbasi
Mi'Cocina, Yenimahalle 
Doğa Koleji, Ankara 
Mimar Sinan Teknik Ve E.M.L, Ankara 

TOP