Senegal Başkonsolosluk Bölümleri

Senegal Başkonsolosluk Bölümleri ile İlgili

Senegal Başkonsolosluğu, Senegal’in Türkiye’de bulunan temsilcilerindendir. Türkiye ile Senegal arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize işlemleri hizmeti vermektedir. Senegal vatandaşlarına ise her türlü alanda destek olmaktadır. Senegal Başkonsolosluğu bu hizmetleri farklı bölümler altında vermektedir. Senegal Başkonsolosluk bölümleri aşağıda verilmiştir.

  1. Yönetim Bölümü: Senegal Başkonsolosluk bölümleri içerisinde bulunan yönetim bölümü Başkonsolosluğun idari işleri ile ilgilenmektedir. Bütçe dağılımı, konsolosluk bakımı, personel işleri yetki alanlarına girmektedir.
  2. Basın Bölümü: Türkiye ile Senegal arasındaki basın ilişkilerini düzenlemektedir. Senegal Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan basın bölümü ayrıca Senegal Başkonsolosluğu adına basın açıklamaları yapmaktadır.
  3. Konsolosluk İşleri Bölümü: Senegal Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan diğer bölüm konsolosluk işleri bölümüdür. Bu bölüm Senegal vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemleri, pasaport işlemleri, ehliyet işlemleri, noter işlemleri gibi alanlarda hizmet vermektedir.
  4. Vize Bölümü: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Senegal seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.
  5. Ekonomi Bölümü: Ekonomi bölümü, Senegal Başkonsolosluk bölümleri arasında yer almaktadır. Bölümün görevi Türkiye ile Senegal arasındaki ekonomik işbirliklerini geliştirmek ve düzenlemektedir.

Bu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Senegal Vizesi

TOP