Bodrum Senegal Fahri Konsolosluğu

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu Hakkında

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu, Senegal konsolosluğu veya başkonsolosluğunun kurulmasına gerek görülmeyen Muğla’nın Bodrum ilçesinde kurulmuştur. Fahri konsolosluğun görevi hizmetinde bulunduğu ülkenin çıkarlarını gözetmektir. Fahri konsolosluk çalışanlarının ve fahri konsolosun Senegal vatandaşı olma zorunluluğu yoktur.

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu Görevi

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu, Senegal nüfusunun yoğun olduğu Bodrum’da Senegal vatandaşlarına yardımcı olması için kurulmuştur. Asıl amacı Senegal ile Türkiye arasındaki ticari işleri geliştirmektir. Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu bu görevinin yanında bölgedeki Senegal vatandaşlarına resmi işlerde yardımcı olmak, yol göstermektir. Resmi olarak bir statüsü olmayan Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu imza tasdik, fotokopi tasdik işleri gibi noter hizmetleri de vermektedir.

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmez. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar vize başvurularını Senegal konsoloslukları ve büyükelçiliklerinden yapabilmektedir. Vize başvurularını kabul etmeyen Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvuruları hakkında bilgi verebilmektedir.

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu hafta içi 08.30- 17.00 arasında hizmet vermektedir. Senegal resmi tatillerinde ve Türkiye resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

Senegal Bodrum Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, No:10, Bodrum/Muğla

Telefon: 0252 445 35 35

Faks: 0252 445 35 36

TOP