Senegal Dil Okulu Vizesi

Senegal’de dil eğitimi alacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmalıdır. Senegal’de dil eğitimi alacak olan birisinin Senegal eğitim vizesi almalıdır. Senegal dil okulu vizesi başvurusunu Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz.

Senegal dil okulu başvurusu için öncelikle Senegal’de bulunan bir dil okulundan davet almalısınız. Senegal Büyükelçiliği dil okulundan davetiye getirmeyen kişilere Senegal dil okulu vizesi vermemektedir. Ayrıca Senegal’de bulunan dil okulunda ne kadar süre eğitim göreceğinize dair belge de getirmelisiniz. Bunun yanında dil okuluna ne kadar ödediğiniz ve günlük olarak ne kadar ders göreceğinizin yazılı olduğu belge istenmektedir. Kısacası Senegal dil okulundan yazılmış bir davetiye gerekmektedir.

Senegal dil okulu vizesi için öncelikle vize türüne uygun olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise vize başvurusu için gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Daha sonra vize başvuru evraklarının teslim edilmesi için Senegal Ankara Büyükelçiliği’nden uygun tarih ve saate randevu alınmalıdır. Bu randevuya bizzat gitmenize gerek yoktur. Belgelerin Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmesi gerekmektedir. Bu işlemleri ise seyahat acenteleri yapmaktadır.

Vize başvurusu için çeşitli belgeler istenmektedir. Ancak bunların içerisinde bulunan davetiye istenen belgeler içerisinde en önemlisidir.

TOP