Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu

Senegal Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak faaliyetlerini gerçekleştiren Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu sınırlı yetkilere sahiptir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu genel olarak iki görevi ve yetkisi bulunmaktadır. İlk olarak Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunun görev alanlarında ikamet eden Senegal vatandaşlarının noter, nüfus, evlilik, ölüm, doğum, pasaport, kimlik yenileme ve konsolosluk işlemlerini yapmak, ikinci olarak Türkiye ile Senegal arasındaki ticareti geliştirme üzerine adımlar atmaktadır.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu her iki görevi yerine getirirken de nihai bir karar, vize veya önemli bir işlem yapması gerektiğinde Ankara Senegal Büyükelçiliğine sormak zorundadır. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için herhangi bir hizmeti bulunmamaktadır. Ticari ilişkiler ve bağlantılar hariçtir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Randevu

İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişiler Senegal konsolosluk işlemlerini Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini yapabilmek için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemi gerekmemektedir. Ancak bazı durumlarda randevu gerçekleştirmesi zorunlu olabilmektedir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu olmadan işlem kabul etmemektedir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevusu telefon ya da mail yolu ile alınabilmektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınarak Senegal vatandaşları kimlik yenileme, pasaport yenileme, ehliyet yenileme işlemleri, evrak ve fotokopi tasdiki, ölüm, doğum, evlilik ve boşanma işlemleri yapılmaktadır.

Senegal’e seyahat etmek isteyen ve İstanbul çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Senegal vizesi için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Senegal vizesi alacak olan kişilerin randevusuz vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu almak isteyen kişiler randevularını Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek alabilir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevusu almak isteyen kişiler kendilerine en uygun tarihlerde Senegal randevusu almalıdır. Randevular genellikle aynı hafta içerisinde verilmektedir.  Ancak bu süre Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Senegal’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahatleri öncesinde Senegal vizesi alması gerekmektedir. Senegal ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı Senegal’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur. Ancak bazı durumlarda randevu zorunluluğu bulunmaktadır. İstanbul ve çevresinde ikamet eden ve Senegal’e seyahat edecek olan kişiler Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu almalıdır.

Senegal’e seyahat edecek olan kişiler Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemini Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek alınabilmektedir. Randevular Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu telefon numarası ve e-posta hesabına mail atarak alınabilmektedir. Randevu işlemleri hakkında bilgi almak için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alan kişilerin randevu tarihinde vize başvurusu için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda bulunması gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıranların işlemleri yapılmayabilir. Bundan dolayı randevu tarihini kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu alacak olan kişilerin randevuları genellikle 3 ile 5 iş günü sonrasına verilmektedir. Ancak bu süre Senegal vize başvuru yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Detaylı bilgi için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Başvuru

İstanbul ve çevresinde ikamet eden, Senegal konsolosluk başvurusunda bulunacak olan kişiler işlem başvurularını Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru durumu yapılacak olan Senegal konsolosluk işlemine göre farklılık göstermektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Başvuru işlemi yapabilmek için birçok farklı prosedür bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekmektedir. Randevusuz olarak Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuruları kabul edilmemektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişilerin kimlik belgeleri, pasaportları ve başvuru yapacağı işlemler için gereken olan diğer belgeleri de yanında getirmesi gerekmektedir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi için istenen evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Eksik ve güncel olmayan belgelerden dolayı işlemleriniz yapılmayabilir.

Senegal’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize muafiyeti yok ise Senegal vizesi alması gerekmektedir. Senegal vize başvurusu için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde gerekli belgeler ile Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda bulunulmalıdır. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi gerçekleştirecek olan kişiler işlemleri için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilmektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Senegal’e seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Senegal vize muafiyeti bulunmuyor ise seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Senegal’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Diplomatik var ise 90 güne kadar Senegal seyahatleri için vizeden muaftır. Senegal’e seyahat edecek olan kişiler Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapabilmektedir. Senegal vize başvurusu aşağıdaki şekilde yapılabilir.

  • Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle Senegal seyahat amacına uygun vize türünü doğru şekilde seçmelidir.
  • Senegal vize türünü seçen kişilerin Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun istediği evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.
  • Evrakları eksiksiz hazırlayan kişiler Senegal vize randevusu alması gerekmektedir.
  • Senegal vize randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli evraklar ile Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapması gerekmektedir. Randevu tarihinin kaçırılmamasına özen gösterilmelidir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin Senegal’de geçerli olacak Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca Senegal seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Başvuru sahipleri gerekli olan evrakları yıpranmamış bir şekilde teslim etmelidir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğuna Senegal seyahatiniz için vize başvurusu yapamazsınız. Çünkü Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunun vize başvurusu alma, vize işlemleri yapma veya vizeleri değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Senegal devleti adına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermek yetkisi sadece Senegal Ankara Büyükelçiliğine aittir.

Ankara Senegal Büyükelçiliği vize bölümü aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak vize başvurusunu yaparken ilk olarak Senegal vize talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu hatasız, doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Alanları

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunun görev alanı sadece İstanbul ili ile sınırlı değildir. İstanbul ili haricinde Edirne, Sakarya, İzmir, Kocaeli, Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsamaktadır.

Bu illerde ikamet eden Senegal vatandaşları Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu aracılığı ile gerek duydukları işlemleri yapabilirler.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunda işlem yaptırmak isteyen Senegal vatandaşları veya Ticari bağlantılar kurmak isteyen Türk şirketleri Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunun iletişim bilgilerini bilmesi son derece önemlidir. Çünkü Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğunun iletişim bilgileri ile ilgili konsolosluktan bilgi alabilir, belge talep edebiliyor veya belge gönderebilirsiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Senegal konsolosluk işlemi olan kişiler ve İstanbul civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler ‘’Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabını merak etmektedir.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Adresi: Harbiye Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 257, Posta kodu: 34373 Şişli/İstanbul

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler İstanbul sınırları içerisinden konsolosluğa; otobüs, metro, tramvay, minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na kendi aracınız ya da taksi ile de Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilir. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı Yön
DT1 Vadi
25G Taksim
46KT Kuştepe/ Son Durak Yönü
48N Emniyettepe
54K Taksim
54P Piyalepaşa Mahallesi
54T Taksim
54Ç Çıksalın/ Sondurak Yönü
54ÖR Taksim
55ET Üç Şehitler
70KE Eminönü Kantarcılar
256 Gümüşsuyu Peron
46E Eminönü/ Son Durak (46e-46ç-70fe) Yönü
66 Gülbağ/ Son Durak Yönü
HM3 Hürriyet Mahallesi
32T Cevatpaşa
35C Koca Mustafapaşa
36T Cebeci Peronlar
38T Küçükköy/ 50.Yıl Mahallesı Yönü
46T Kağıthane
TOP