Senegal Vize Randevusu Hakkında

Senegal Vize randevusu Türk vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni olan yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularına yardımcı olmak için konsolosluk tarafından hazırlanmaktadır.  Resmi pasaport hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin 60 güne kadar yapacakları Senegal seyahatlerinde vize uygulamalarından sorumlu tutulmamaktadır. Kişiye özel pasaport sahipleri ise ülkeye giriş yapabilmek için geçerli vizeye sahip olmalıdır. Senegal vize randevusu 15 günlük tek seferlik girişe seyahat hakkı tanıyan bir vize türdür. Bir kereye mahsus Senegal’deki göçmenlik bürosundan 30 günlük zaman hakkıyla uzatılabilmektedir. Bunun dışında Senegal vize randevusu alabilmek için 30 gün önceden belli başlı dokümanlar ile randevu oluşturmak gerekmektedir. Ayrıcalıklı yanı VIP izni olan vatandaşlar randevu almadan da görüşmeye gidebilirler. Fakat bunun dışında vatandaşlar konsolosluğu telefonla arayarak Senegal’e ne nedenle ziyaret düzeleceklerini belirterek bir randevu oluşturabilirler. Bu oluşturulan randevular sırasında yanınızda bulundurmanız gereken bazı ana belgeler vardır. Bu belgelerin eksik ya da yanlış olması durumunda randevunuz ve vize işleminiz konusunda sorunlar çıkabilir. Bu duruma hazırlı olarak vize randevusu gününde konsoloslukta şahsi olarak bulunmanız kesinlikle gerekmektedir. Bu belgeler, pasaport veya yerine geçen belgenin aslı veya fotokopisi olabilir, kimlik fotokopisi, dört adet vesikalık fotoğraf, kalacağı sürede yeterli ve düzenli maddi duruma sahip olduğuna dair gösteren, geçerli sağlık sigortası. Bu belgeler dışında konsolosluk tarafından ekstra belgeler de istenebilir. Vize randevusunu konsolosluğu arayarak ve/ veya Senegal konsolosluğuna giderek almanız mümkün. Ekstra istenen belgeler yüksek oranla mevkiiniz, işiniz ve yaşınızla bağlantılı olarak değişiklik gösterecektir. Senegal vize randevusu alırken aynı zamanda da gerekecek belgeleri de öğrenebilirsiniz. Bu belgeleri randevu gününe kadar eksiksiz bir şekilde tamamlayarak işlerinizi kesinlikle hızlandırabilirsiniz. Aksi taktirde işlerinizde bir aksama ya da sorunla karşılamanız mümkündür. Vize randevuları da ileri tarihlere atıldığından oldukça zorlanabilirsiniz.

Senegal Vize Randevusu ile İlgili

Senegal’e seyahat edecek olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize başvurusunda bulunmalıdır. Senegal’e ne amaçla gideceğine karar veren kişi seyahat amacına göre Senegal vize başvuru formunu doldurmalıdır. Ardından ise vize başvurusu için randevu almalıdır.

Senegal vize başvurularını sadece Senegal Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca başvurularınız Senegal Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş acenteler tarafından ise başvurunuz Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmektedir. Belgelerinizi Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne teslim etmek için Senegal Ankara Büyükelçiliğinden istediğiniz tarih ve saatte randevu almalısınız. Randevusuz işlem yapılmamaktadır. Randevu tarihinde ve saatinde parmak izi ve biyometrik fotoğraf alınmamaktadır. Sadece belgeler teslim edilecekti. Bu arada vize başvuru ücretini ödemeyi unutmayınız.

Kısacası Senegal’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle seyahat amacına uygun olarak vize başvuru formu doldurmalıdır. Ardından ise gerekli belgeleri hazırlamalıdır. Daha sonra vize başvurusunu başlatmak için Senegal Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır. Ardından randevu tarihinde ve saatinde gerekli belgelerin teslimi için Senegal Ankara Büyükelçiliği’nde bulunulmalıdır. Belgeler teslim edildikten sonra Senegal vize başvurunuz incelemeye alınır. Sonuç başvuru sahibine bir posta ile bildirilir.

Senegal Konsolosluğu Senegal Vize Randevusu Alma

Senegal’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları Senegal seyahatlerine uygun vize almaları gerekmektedir. Senegal seyahat amacına uygun vize alacak olan kişiler öncelikle vize başvuru formu doldurmalıdır.

Daha sonra ise Senegal vize başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanarak teslim edilmesi için Senegal Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Senegal Ankara Büyükelçiliği hafta içi saat 10.00 ile 12.00 arasında vize başvurularını kabul etmektedir. Randevu tarihinde ve saatinde belgeleri teslim etmelisiniz. Ancak Senegal Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu sırasında biyometrik veri almadığından belgeleri seyahat acenteleri aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

Senegal Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alırsanız belgeleri teslim etmek için bizzat gitmeniz gerekmektedir. Bizzat gitmek istemiyorsanız vize başvurunuzu seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Senegal Ankara Büyükelçiliği vize başvuruları en geç 1 hafta içerisinde sonuçlandırmaktadır. Teslim edilecek olan belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamalısınız. Aksi halde vize sonuçlanma süreniz uzayabilmektedir. Ayrıca Senegal Ankara Büyükelçiliği ek belge talep etme hakkına sahiptir.

Kısacası Senegal Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu almanıza gerek yoktur. Seyahat acenteleri aracılığı ile başvuruda bulunursanız belgeleri sizin yerinize acente Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırmaktadır.

TOP