Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal Vizesi ile İlgili

Senegal’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları Senegal seyahatleri için pasaport almak zorundadır. Ancak Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen Senegal seyahatleri için vize almak zorunda değildir.

Senegal seyahatlerinin gerçekleşmesi için en önemli adım vize işlemleridir. Başarılı ve sorunsuz olarak Senegal vizesi alacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize alabilmek için vize kurallarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Senegal vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal vizesi uyum koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir.  Uyum koşullarının yerine getirilmemesi durumunda Senegal vizesinin alınması zor olacaktır.

Senegal’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerekli olan evrakları toplaması gerekmektedir. Vize başvurusu Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Senegal Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığı yapılmalıdır. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Vize başvurusunda bulunabilmek için sarıhumma aşısı olmalıdır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise ülkeye girişlerinde sarıhumma aşısı kartını ibraz etmelidir.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal’e seyahat edecek olan kişiler Senegal’e yasal olarak giriş yapabilmek için Senegal vizesi alması gerekmektedir. Senegal vizesi alacak olan kişiler Senegal vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Senegal vizesi alacak olan kişiler için ‘’Senegal vizesi nasıl alınır’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Senegal’e seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahiplerinin Senegal kısa süreli vize almasına gerek bulunmamaktadır. Senegal vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunu iki şekilde yapabilmektedir. Bunlardan ilki Senegal kapıda vize uygulamasıdır. Diğer yöntemler ise Senegal diplomatik temsilciliklerine ve Senegal vize başvuru merkezlerine bizzat yapılan başvurulardır.

Kapıda vize uygulaması her ne kadar daha kolay olsa da yaşanacak problemler göz önüne alınmalıdır. Bundan dolayı başvurunun Senegal temsilciliklerine yapılması tavsiye edilmektedir. Şahsen yapılacak olan Senegal vize başvuruları Senegal Ankara Büyükelçiliği, Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Senegal vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.

Diplomatik temsilciliklere yapılacak olan başvurular için randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evraklar tamamlanmalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar yetkililere teslim edilmelidir.

Senegal Vizesi Başvuru

Senegal’e seyahat edecek olan kişiler Senegal’e yasal olarak giriş yapabilmek için Senegal Vize başvuru işlemi yapması gerekmektedir. Senegal vizesi alacak olan kişiler Senegal vize başvuru işlemini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

Senegal vizesi alacak olan kişiler için Kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Senegal sınır kapısında yetkililere başvurarak gerekli olan vize işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Ancak Senegal sınırda alınacak olan vizenin reddedilme ihtimali de bulunmaktadır.

Senegal vize başvurusu ayrıca Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne, Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ve Senegal vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Senegal temsilciliklerine yapılacak olan başvurular için gerekli evrakların hazırlanması ve konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Belgeler randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Senegal vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak teslim etmelidir. Belgelerin eksik olması ya da hatalı olması durumunda başvurularınız reddedilebilir.

Senegal vizesi başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Senegal’de geçerli olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca zorunlu olan aşılarında yaptırılması gerekmektedir. Bu aşı sarıhumma aşısıdır. Ayrıca Hepatit ve tifo aşısının yaptırılması önerilmektedir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vizesi alacak olan kişiler, Senegal vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Senegal vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu cevaplanmıştır.

Senegal vize başvurularının sonuçlanması vize başvuru sahibinin durumuna ve Senegal vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapacak olan kişinin eksik evrak beyanı, Senegal konsolosluğunun başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlarda ya da Senegal vize başvuru yoğunluğu durumuna göre uzayabilmektedir.

Senegal vizesini inceleyecek olan yetkili kurum Senegal Ankara Büyükelçiliği ve Senegal İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Senegal vize başvurusunu inceleyen bu kurumlar için belirli bir süre kısıtlaması yoktur. Ancak kısa süreli Senegal vize başvuruları ortalama olarak 3 ile 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Senegal vize başvurularının ise sonuçlanması 30 günü bulabilmektedir.

Senegal vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Senegal vize başvurularının daha hızlı sonuçlanması için bir takım konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Senegal vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken en önemli durum gerekli Senegal vize belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Senegal vize belgelerinin eksik olması durumunda eksik vize belgeleri talep edilir ve vize sonuçlanma süresi uzar.

Senegal Vizesi Ücreti

Senegal’e seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Senegal vizesi alması gerekmektedir. Senegal vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını Senegal Ankara Büyükelçiliği, Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Senegal vize başvuru merkezlerine yapmalıdır. Senegal vize başvurusu yapacak olan kişiler kapıda Senegal vizesi de alabilmektedir. Senegal vizesi alacak olan kişiler Senegal vizesi ücretini merak etmektedir.

Senegal vizesi alacak olan kişiler alacağı vize türü için gerekli olan vize ücretinin ne kadar olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Senegal vizesi alacak olan kişiler için Senegal vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Senegal vizesi ücretini belirleme yetkisi Senegal Hükümeti’ne aittir. Senegal Hükümeti her yıl Senegal vizesi ücreti hakkında karar vermektedir. Senegal vizesi ücreti aşağıda verilmiştir.

Senegal’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize ücreti alınmamaktadır. Yani Senegal vizesi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak başvurularınızı vize başvuru merkezlerine yapacaksanız Senegal vize başvuru merkezi ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanında Senegal vize başvurusu sırasında ek hizmet alınmış ise Senegal ek hizmet  bedeli ödenmelidir.

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Senegal’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Senegal vize başvurusu için hazırlaması gereken bazı vize belgeleri gerekmektedir. Senegal vize başvurusu için istenen belgeler, Senegal vize başvuru türüne ve başvuru sahibinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Ancak her vize başvurusu durumunda hazırlaması gereken vize evrakları bulunmaktadır. Bu yazıda Senegal vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken vize evrakları hazırlanmıştır.

Senegal vizesi için gerekli evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Evraklar  Senegal Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlanmalıdır.

Senegal vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmalıdır. Pasaportun seyahat süresinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Pasaportta kimlik bilgilerinin yer almış olduğu sayfanın fotokopisi
 • Senegal vize başvuru formu, eksiksiz olarak Senegal Konsolosluğu’nun istediği şekilde doldurulmalıdır.
 • Seyahat amacını açıklayan Senegal vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Aile bilgilerinin yer almış olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Senegal konaklama bilgileri
 • Senegal uçak rezervasyonları
 • Senegal seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren belgeler
 • Senegal’de geçerli Seyahat Sağlık Sigortası
 • Başvuru sahibinin mesleki durumunu gösteren belgeler
 • Başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler
TOP