Senegal Aile Ziyareti Vizesi

Senegal aile ziyareti vizesi Senegal’de yaşayan akrabaları ziyaret etmek için alınan vizelerden biridir. Bu vizenin alınabilmesi için kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de kişilerin davetiye ve başvuru formu gibi evrakları güncel şekilde hazırlayarak vize dosyalarına eklemeleridir. Bu süreçte vize evrak prosedürü oldukça karışıktır. Bu nedenle vize işlemleri sırasında profesyonellerden yardım almanız önemli bir kriter olabilmektedir.

Vize işlemlerinizi tamamlayabilmek için mutlaka pasaportunuzun güncel olduğundan emin olmalısınız. Vize işlemleri sırasında en çok dikkat edilen konu davetiyedir. Davetiyenin Senegal’de yaşayan akrabalarınız tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Senegal davetiyeniz gönderildiği zaman üzerinde mutlaka gönderen kişinin tüm bilgilerinin eksiksiz yer alması gerekmektedir.

Karşı taraf bu davetiyeyi bulundukları ülkenin bakanlığından ya da yaşadıkları yerin belediyesinden temin edebilirler. Davetiye için 50 Euro ile 100 Euro arasında bir ödeme yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta davetiye ve başvuru formu gibi belgelerin birbiriyle tam olarak uyumlu bir şekilde doldurulmasıdır.

Senegal Vize İşlemleri ile İlgili

Senegal aile vizesi almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi de pasaportunuzda seyahat sonrasını kapsayacak şekilde süre olmasıdır. Aynı zamanda eski kullanılan tüm pasaportlarında vize evrakları içerisinde yer almasına özen göstermelisiniz.

Güncel evrak listesi için vize merkezlerinden detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Vize ücretleri yatırıldıktan sonra evraklarınızı teslim ettiğinizde en geç 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Senegal Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal’de bulunan anne, baba, çocuk, kardeş, hala, amca, teyze, dayı gibi akrabalarını ziyaret etmek isteyen Umuma Mahsus yani Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde Senegal aile ziyareti vizesi almalıdır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Senegal aile ziyareti için Senegal’de bulunan akrabadan davetiye alınması gerekmektedir.

Senegal aile ziyareti vizesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne verilmelidir. Senegal Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını incelemeye başlar. Senegal vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Ancak bu süre Senegal Konsolosluğu’nun ek evrak talep etmesi durumunda uzayabilmektedir.

Senegal aile ziyareti vizesi için istenen evrakalar şu şekildedir;

  • Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve en az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
  • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru doldurulmuş vize başvuru formu
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • Daha önce Senegal’e gidilmiş ise eski vize fotokopileri
  • Senegal’de bulunan akrabadan alınmış davetiye
  • Gidiş dönüş uçuş rezervasyonları
  • Konaklama rezervasyonları
  • Sarıhumma aşı kartı
  • Seyahat Sağlık Sigortası
TOP