Senegal Turistik Vize

Senegal turistik vize işlemleri sırasında kişiler hem evraklarının tam olmasına hem de vizenin türünün kriterlerine dikkat etmelidir. Turistik vize günümüzde en çok aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile karıştırılmaktadır. Bir aile üyesini ziyarete gitmiyorsanız yalnızca Senegal’deki gezilecek yerleri görmek için ülkeye giriş yapmak istiyorsanız turistik vize almanız gerekmektedir.

Bu süreçte belgelerinizin tek bir dosya içerisinde düzenli olarak verilmesi ve bulunduğunuz yerden sorumlu kuruma teslim etmeniz gerekmektedir. İkametgâh belgesi aldığınız yerde en az 30 gün oturuyor olmanız turistik vize almanız açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda banka hesabınızda belli bir miktar para bulunması ve banka hesap dökümlerinizin en az son 15 gün içerisinde alınmış olmasına önem vermelisiniz.

 Senegal Turistik Vize Başvurusu

Senegal turistik vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru sürecinde önem vermesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Pasaportlarının yeni olması veya seyahat sonrasında en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. İçerisinde boş yaprak olması aranılan bir kriterdir.

Başvuru formunda kişisel bilgilerinizi, iletişim ve adres bilgilerinizi, seyahatinizin detaylarını ve pasaport bilgilerini eksiksiz yazmanız gerekmektedir. Dilekçenizde seyahatiniz ile ilgili tüm detaylara yer vermeli ve bu süreçte neler yapacağınızı detaylı olarak anlatmalısınız. Dilekçenizi ve başvuru formunun ıslak imzalı olması son derece önemlidir.

Tur şirketi ile gidecek olanlar genellikle davetiyelerini bu şirketler aracılığı ile almaktadırlar. Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminatlı olmasına ve diğer tüm belgelerin kusursuz bir şekilde hazırlanarak kuruma teslim edilmesine özen göstermelisiniz.

Senegal Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal’e turistik olarak seyahatte bulunacak olan Umuma Mahsus Pasaport yanı Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde seyahat amacına uygun olarak Senegal turistik vizesi almalıdır. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatleri için Senegal vizesinden muaf tutulmuştur.

Bu süreçte belgelerin tek bir dosya halinde hazırlanması gerekmektedir. Daha sonra Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne verilmelidir. Banka hesabınızda belli bir miktar bulunması, ikamet belgesi aldığınız yerde en az 30 gün oturuyor olmanız çok önemlidir. Bu durumlar vize işleminizi olumlu etkileyecektir.

Senegal turistik vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuru sırasında pasaportunun güncel olduğuna ve en az 3 ay geçerliliği olduğuna dikkat etmelidir. Ayrıca pasaportta vize basımı için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Aynı zamanda vize başvurusu için vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu forma kişisel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi, adres bilgilerinizi, pasaport bilgilerinizi ve seyahat detaylarınızı eksiksiz yazmalısınız. Ayrıca uçuş rezervasyonlarını ve konaklama rezervasyonlarını Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne sunmalısınız.

TOP